Lenovo
Lenovo 10w 82ST0001US 10.1" Touchscreen Detachable 2 in 1 Notebook - WUXGA - 1920 x 1200 - Qualcomm Snapdragon Octa-core [8 Core] 2.55 GHz - 4 GB Total RAM - 4 GB On-board Memory - 64 GB Flash Memory
- SKU:
- 19155641
- MPN:
- 82st0001us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
LENOVO 10W, QUALCOMM Snapdragon 7C GEN 2 (2.55GHZ), 10.1 1920 X 1200 Touch, Wind- UPC: 196379862483
- Weight: 4.300 lbs
- Brand: ?Lenovo
- Item model number: ?82ST0001US
LENOVO 10W, QUALCOMM SNAPDRAGON 7C GEN 2 (2.55GHZ), 10.1 1920 X 1200 TOUCH, WIND
Package Contents:
Features
Package Contents:
10w 82ST0001US 2 in 1 Notebook AC Adapter Lenovo 10w Pen (Garaged, AES) Lenovo 10w Detachable Keyboard
Yes
Energy-related Products Directive Lot 3 (ErP Lot 3)
Yes
ENERGY STAR 8.0
Gorilla Glass
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Environmental Certification:
Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver)
TCO Certified Generation 9
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Efficiency Compliance:
Energy-related Products Directive Lot 3 (ErP Lot 3)
Energy Star:
Yes
Energy Efficiency Certification:
ENERGY STAR 8.0
Features:
Gorilla Glass
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Built-in Devices | |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
| Processor | |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Manufacturer | Qualcomm |
| Processor Speed | 2.55 GHz |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Detachable |
| Weight (Approximate) | 2.43 lb |
| Product Color | Abyss Blue |
| Height | 0.72" |
| Width | 10" |
| Depth | 6.5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Battery Information | |
| Maximum Battery Run Time | 14.70 Hours |
| Memory | |
| System Memory Speed | 4266 MHz |
| System Memory Form Factor | On-board |
| System Memory Technology | LPDDR4X |
| On-board Memory | 4 GB |
| On-board Memory Technology | LPDDR4X |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Screen Size | 10.1" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Screen Mode | WUXGA |
| Graphics Controller Manufacturer | Qualcomm |
| Graphics Controller Model | Adreno GPU |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4X |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | 2 in 1 Notebook |
| Product Name | 10w 82ST0001US 2 in 1 Notebook |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 82ST0001US |
| Product Model | 82ST0001US |
| Product Series | 10w |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English |
| Keyboard Backlight | No |
| Storage | |
| Flash Memory Capacity | 64 GB |
| Drive Type | Flash |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Type-C Ports | 1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 10w 82ST0001US 10.1" Touchscreen Detachable 2 in 1 Notebook - WUXGA - 1920 x 1200 - Qualcomm Snapdragon Octa-core [8 Core] 2.55 GHz - 4 GB Total RAM - 4 GB On-board Memory - 64 GB Flash Memory