Lenovo
Lenovo 90W AC Adapter (Slim Tip) (GX21G06604)
- SKU:
- 20488067
- MPN:
- gx21g06604
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 05/10/2024 02:37:32 AM PST
- Stock Update:
- 05/10/2024 02:37:32 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo AC Adapter offers fast and efficient charging. Keep one in the office, one at home and another in your carrying case for convenient access to power. Just plug it into an available outlet to deliver AC power to the compatible PC devices and recharge the system battery. Lenovo AC adapters are compact, energy-efficient and backed by a 1YR warranty.
Package Contents:
- 90W AC Adapter (Slim Tip)
- Adapter Common Flyer
- Generic Poster (1-Year)
Features
Package Contents:
- 90W AC Adapter (Slim Tip)
- Adapter Common Flyer
- Generic Poster (1-Year)
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.23 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 1.2" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 2.1" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Lenovo AC Adapter offers fast and efficient charging. Keep one in the office, one at home and another in your carrying case for convenient access to power. Just plug it into an available outlet to deliver AC power to the compatible PC devices and recharge the system battery. Lenovo AC adapters are compact, energy-efficient and backed by a 1YR warranty. |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | 90W AC Adapter (Slim Tip) |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX21G06604 |
| Technical Information | |
| Device Supported | PC |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 90W AC Adapter (Slim Tip) (GX21G06604)