Lenovo
Lenovo Carrying Case [Backpack] for 15.6" Smartphone, Business Card, Pen - Blue (gx40m52025)
- SKU:
- 18519515
- MPN:
- gx40m52025
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Lenovo 15.6" Classic Backpack by NAVA (Blue) is a stylish bag that more than delivers - there's a pocket or zipper for everything including your phone, business cards, pens, and systems. Ergonomic straps with proper air flow make it easy to carry your bag all day, every day, and anywhere, all while looking great. Made from polyester material for a strong and durable design.
Features & Benefits
- Fits most laptops with up to a 15.6" display
- Customized material for a stylish and durable design
- Adjustable shoulder strap enables comfortable carrying
- Adequate space for storing daily essentials
What's in the Box
- Backpack
- Hangtag
- Publication
- Labels
- Drying agent
Package Contents:
- Classic Backpack by NAVA (Blue)
- Hangtag
- Publication
- Labels
- Drying Agent
Features
Package Contents:
- Classic Backpack by NAVA (Blue)
- Hangtag
- Publication
- Labels
- Drying Agent
Application/Usage:
Smartphone
Business Card
Pen
Notebook
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 1.65 lb |
| Product Color | Blue |
| Height | 5.3" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 16.9" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The Lenovo 15.6" Classic Backpack by NAVA (Blue) is a stylish bag that more than delivers - there's a pocket or zipper for everything including your phone, business cards, pens, and systems. Ergonomic straps with proper air flow make it easy to carry your bag all day, every day, and anywhere, all while looking great. Made from polyester material for a strong and durable design. Features & Benefits Fits most laptops with up to a 15.6" display Customized material for a stylish and durable design Adjustable shoulder strap enables comfortable carrying Adequate space for storing daily essentials What's in the Box Backpack Hangtag Publication Labels Drying agent |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Classic Backpack by NAVA (Blue) |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX40M52025 |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Backpack |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Carrying Case [Backpack] for 15.6" Smartphone, Business Card, Pen - Blue (gx40m52025)