Lenovo
Lenovo Device Remote Control - For Video Conferencing System - Charcoa (40CLCHARRC)
- SKU:
- 19088285
- MPN:
- 40clcharrc
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo Device Remote Control - for Video Conferencing System - Charcoal- UPC: 195892034964
- Weight: 1.550 lbs
Lenovo Device Remote Control - For Video Conferencing System - Charcoal
Features
Compatibility:
Lenovo Google Meet Series One Video Conferencing Device
Lenovo Google Meet Series One Video Conferencing Device
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 9.17 oz |
| Product Color | Charcoal |
| Height | 0.6" |
| Color Family | Gray |
| Width | 1.8" |
| Depth | 5.1" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Device Remote Control |
| Product Name | Device Remote Control |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 40CLCHARRC |
| Technical Information | |
| Compatible Devices | Video Conferencing System |
| Connectivity Technology | Wireless |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Device Remote Control - For Video Conferencing System - Charcoa (40CLCHARRC)