Lenovo
Lenovo IdeaCentre 3 22ITL6 F0G500ELUS All-in-One Computer - Intel Core i3 11th Gen i3-1115G4 Dual-core [2 Core] 3 GHz - 8 GB RAM DDR4 SDRAM - 256 GB M.2 PCI Express NVMe SSD - 21.5" Full HD 1920 x
- SKU:
- 20034157
- MPN:
- f0g500elus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/22/2024 07:59:31 AM PST
- Stock Update:
- 07/22/2024 07:59:31 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo IdeaCentre AIO 3i - 2023 - All-in-One Desktop - 22" FHD Touch Display - Windows 11 Home - 8GB Memory - 256GB Storage - Intel Core i3-1115G4 - Black - Wireless Mouse & Keyboard Included- AIO 22"
- Standing screen display size: ?21.5 Inches
- Processor: ?2.4 GHz core_i3
- Hard Drive: ?SSD
- Chipset Brand: ?Intel
- Card Description: ?Integrated
- Number of USB 2.0 Ports: ?2
- Number of USB 3.0 Ports: ?2
- Brand: ?Lenovo
- Series: ?IdeaCentre AIO 3i 22"
- Item model number: ?F0G500ELUS
- Operating System: ?Windows 11 Home
- Item Weight: ?13.38 pounds
- Product Dimensions: ?19.3 x 7.3 x 15.94 inches
- Item Dimensions LxWxH: ?19.3 x 7.3 x 15.94 inches
- Color: ?Black
- Processor Brand: ?Intel
- Flash Memory Size: ?8 GB
- Hard Drive Interface: ?PCIE x 4
Great things do come in the smallest packages. Housed in a sleek and compact frame, Lenovo IdeaCentre AIO 3i delivers peak performance with up to 11th generation Intel Core i3 processor and integrated graphics. Three-sided narrow bezels on the FHD display and Harman-certified stereo speakers make this the consummate family PC.
Package Contents:
- IdeaCentre AIO 3 22ITL6 F0G500ELUS
- Wireless Keyboard
- Wireless Mouse
- USB Receiver
- AIO Stand
- Power Adapter
Features
Package Contents:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
- IdeaCentre AIO 3 22ITL6 F0G500ELUS
- Wireless Keyboard
- Wireless Mouse
- USB Receiver
- AIO Stand
- Power Adapter
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Efficiency Compliance:
Energy-related Products Directive Lot 3 (ErP Lot 3)
Energy-related Products Directive Lot 7 (ErP Lot 7)
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i3-1115G4 |
| Maximum Turbo Speed | 4.10 GHz |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 13.38 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 15.9" |
| Color Family | Black |
| Width | 19.3" |
| Depth | 7.3" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | Base Warranty 1-year, Mail-in |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Configuration | 1 x 8GB |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Intel Optane Memory Ready | No |
| Total Number of Memory Slots | 2.0 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 21.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | STYLISH DESIGN, MAXIMUM FUN The IdeaCentre desktop line offers the features you need in your choice of elegantly designed, space-saving packages. From famiy-friendly All-in-One systems to our cutting-edge gaming desktop, IdeaCentre PCs deliver serious home entertainment in a variety of shapes and sizes that fit your lifestyle perfectly. IdeaCentre Desktops & All-in-Ones Comp |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | IdeaCentre AIO 3 22ITL6 F0G500ELUS |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | F0G500ELUS |
| Product Model | F0G500ELUS |
| Product Series | 3 22ITL6 |
| Product Line | IdeaCentre |
| Technical Information | |
| Release Year | 2022 |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Optical Drive Type | No |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Interfaces/Ports | |
| Number of USB 2.0 Ports (Rear) | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 2 |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo IdeaCentre 3 22ITL6 F0G500ELUS All-in-One Computer - Intel Core i3 11th Gen i3-1115G4 Dual-core [2 Core] 3 GHz - 8 GB RAM DDR4 SDRAM - 256 GB M.2 PCI Express NVMe SSD - 21.5" Full HD 1920 x