Lenovo Idea
Lenovo IdeaCentre 3 22ITL6 F0G5006JUS All-in-One Computer - Intel Core i3 11th Gen i3-1115G4 Dual-core [2 Core] 3 GHz - 8 GB RAM DDR4 SDRAM - 256 GB M.2 PCI Express SSD - 21.5" Full HD 1920 x 1080
- SKU:
- 20058224
- MPN:
- f0g5006jus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 06/29/2023 05:25:43 PM PST
- Stock Update:
- 06/29/2023 05:25:43 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo IdeaCentre AIO 3i 22" All-in-One Computer, Intel Core i3-1115G4, FHD Touch Display, 8GB RAM, 256GB SSD, DVD RW Drive, Windows 11- The IdeaCentre AIO 3i delivers blazing performance on even the heaviest workloads, thanks to its up-to Intel Core i3-1115G4 processor, 8GB DDR4 RAM, and 256GB solid-state disk storage
- This slim and compact all-in-one computer has a stand for your mobile phone, and the sleek design hides a camera with up to 5M clarity to make video conferencing more real and enjoyable; wireless keyboard and mouse included
- With a three-sided thin and narrow bezel design, the IdeaCentre AIO 3i offers wide-angle viewing on a Full-HD touchscreen display for vibrant colors in crystal-clear quality
- This touchscreen computer has plenty of storage for your media library plus, with a Harman Kardon-certified audio system, the Windows 11 PC streams sharp and true-to-life audio over two 3W stereo speakers
- More connectivity options - Two USB 2.0 ports, two USB 3.1 Gen 2 Type-A ports to reach max data transfer speeds of 10 GB per second, a Power DC jack, an HDMI-out, a 1000 LAN, and a microphone/earphone combo
The IdeaCentre AIO 3i desktop computer is designed to perform and impress. This all-in-one computer is a pint-sized powerhouse, packing a wallop inside a compact chassis. Great things do come in the smallest packages, and housed in a sleek and compact frame, the Lenovo IdeaCentre AIO 3i delivers peak performance an 11th generation Intel Core i3 processor, along with lightning-fast file transfer and boot times thanks to its 256GB SSD. Three-sided narrow bezels on the 22-inch FHD display and Harman-certified stereo speakers make this the consummate family PC. It's great for personal productivity, working from home, or your child's schoolwork.
Your household now has a store for its vast media library. Amass hundreds of movies and thousands of songs or videos with 256GB solid-state disk storage, which offers faster boot times, file transfers, and system responsiveness. Watch all of your favorites on the wide-angle full HD (1920 x 1080) touchscreen display, which also gives you more options for intuitive interaction with your computer - clicking and dragging files is easier than ever. This convenient AIO PC is made to make connecting simple, with a built-in webcam for videoconferencing and video chats that you can shut down for privacy. You'll also connect with wireless LAN (2x2 802.11 ac) and Bluetooth combo card, plus multiple USB 2.0 and 3.2 ports, 1000 LAN, and HDMI-out.
Package Contents:
Features
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
| Input Voltage |
|
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i3-1115G4 |
| Maximum Turbo Speed | 4.10 GHz |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 13.38 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 15.9" |
| Color Family | Black |
| Width | 19.3" |
| Depth | 7.3" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | 1 Year Mail-in |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Total Number of Memory Slots | 2.0 |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 21.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | IdeaCentre Desktops & All-in-Ones Reliable performance, impressive style MODERN & POWERFUL IdeaCentre desktops offer space-saving towers & all-in-one desktops supporting any budget or lifestyle for work, home & gaming. Buy any desktop and receive extra savings on monitors when you purchase together. |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | IdeaCentre 3 22ITL6 F0G5006JUS All-in-One Computer |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | F0G5006JUS |
| Product Model | F0G5006JUS |
| Product Series | 3 22ITL6 |
| Product Line | IdeaCentre |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Optical Drive Type | DVD-Writer |
| Solid State Drive Configuration | 1 x 256GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Solid State Drive Interface | PCI Express |
| Interfaces/Ports | |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports | 2 |
| HDMI | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports (Rear) | 2 |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Operating System Language | English |
Warranty Information