Lenovo Idea
Lenovo IdeaCentre 5 27IAH7 F0GQ004KUS All-in-One Computer - Intel Core i7 12th Gen i7-13700H Tetradeca-core [14 Core] 3.70 GHz - 16 GB RAM DDR5 SDRAM - 512 GB M.2 PCI Express NVMe 4.0 x4 SSD - 27" QHD
- SKU:
- 20075971
- MPN:
- f0gq004kus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 03/13/2024 07:29:31 AM PST
- Stock Update:
- 03/13/2024 07:29:31 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
IdeaCentre Desktops | Modern & Powerful
IdeaCentre desktops offer space-saving towers & all-in-one desktops supporting any budget or lifestyle for work, home & gaming. Buy any desktop and receive extra savings on monitors when you purchase together.
Package Contents:
- deaCentre AIO 5 27IAH7 F0GQ004KUS
- Wireless Keyboard
- Wireless Mouse
- Wireless Charger
- USB Reciever
- AIO Stand
Features
Package Contents:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
- deaCentre AIO 5 27IAH7 F0GQ004KUS
- Wireless Keyboard
- Wireless Mouse
- Wireless Charger
- USB Reciever
- AIO Stand
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Efficiency Compliance:
Energy-related Products Directive Lot 3 (ErP Lot 3)
Energy-related Products Directive Lot 7 (ErP Lot 7)
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 180 W |
| Processor | |
| Processor Core | Tetradeca-core (14 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 12th Gen |
| Processor Model | i7-13700H |
| Maximum Turbo Speed | 5 GHz |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 3.70 GHz |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 19.84 lb |
| Product Color | Storm Gray |
| Height | 18.7" |
| Color Family | Gray |
| Width | 24.2" |
| Depth | 7.4" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | 1-year, Mail-in |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Configuration | 2 x 8GB |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Intel Optane Memory Ready | No |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots | 2 |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 2560 x 1440 |
| Screen Size | 27" |
| Screen Mode | QHD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | IdeaCentre Desktops | Modern & Powerful IdeaCentre desktops offer space-saving towers & all-in-one desktops supporting any budget or lifestyle for work, home & gaming. Buy any desktop and receive extra savings on monitors when you purchase together. |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | deaCentre AIO 5 27IAH7 F0GQ004KUS |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | F0GQ004KUS |
| Product Model | F0GQ004KUS |
| Product Series | 5 27IAH7 |
| Product Line | IdeaCentre |
| Technical Information | |
| Release Year | 2023 |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Optical Drive Type | No |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe 4.0 x4 |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C Detail | 1x USB-C® 2.0 Gen 2 with DisplayPort™-In function and 1x USB-C 3.2 Gen 2 |
| Number of USB 2.0 Ports (Rear) | 1 |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 1 |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 1 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo IdeaCentre 5 27IAH7 F0GQ004KUS All-in-One Computer - Intel Core i7 12th Gen i7-13700H Tetradeca-core [14 Core] 3.70 GHz - 16 GB RAM DDR5 SDRAM - 512 GB M.2 PCI Express NVMe 4.0 x4 SSD - 27" QHD