Lenovo Idea
Lenovo Idea GX21G06609 Lenovo 65w Ac Adapter Slim Tip
- SKU:
- 19759320
- MPN:
- gx21g06609
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 03/27/2023 04:03:33 AM PST
- Stock Update:
- 03/27/2023 04:03:33 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo AC Adapter offers fast and efficient charging. Keep one in the office, one at home, and another in your carrying case for convenient access to power. Just plug it into an available outlet to deliver AC power to the compatible PC devices and recharge the system battery. Lenovo AC adapters are compact, energy efficient and backed by a 1 year warranty.
Package Contents:
- 65W AC Adapter (Slim Tip)
- Line Cord
- Adapter Common Flyer
- Generic Poster (1-year)
- Package
Features
Package Contents:
- 65W AC Adapter (Slim Tip)
- Line Cord
- Adapter Common Flyer
- Generic Poster (1-year)
- Package
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 15.87 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 1.1" |
| Depth | 1.8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Lenovo AC Adapter offers fast and efficient charging. Keep one in the office, one at home, and another in your carrying case for convenient access to power. Just plug it into an available outlet to deliver AC power to the compatible PC devices and recharge the system battery. Lenovo AC adapters are compact, energy efficient and backed by a 1 year warranty. |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | 65W AC Adapter (Slim Tip) |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX21G06609 |
| Technical Information | |
| Device Supported | PC |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Idea GX21G06609 Lenovo 65w Ac Adapter Slim Tip