IBM
Lenovo S4520 960 GB Solid State Drive - 3.5" Internal - SATA [SATA/600] - Read Intensive (4xb7a80537)
- SKU:
- 19753243
- MPN:
- 4xb7a80537
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo 3.5 S4520 960GB RI SATA NHS REP- UPC: 889488602087
- Weight: 0.900 lbs
- Package Dimensions: 3.94 x 0.79 x 0.79 inches
- Item Weight: 2.2 pounds
3.5 S4520 960GB RI SATA NHS REP
Features
Compatibility:
ThinkSystem ST50 Servers
Server
ThinkSystem ST50 Servers
- 7Y48 (3.5")
- 7Y49 (3.5")
Device Supported:
Server
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | 3.5" |
| Drive Type | Internal |
| Hot Swappable | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Drive Interface | SATA |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Solid State Drive |
| Product Name | ThinkSystem ST50 3.5" S4520 960GB Read Intensive SATA 6Gb NHS SSD v2 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XB7A80537 |
| Product Series | S4520 |
| Drive Performance | |
| Endurance Type | Read Intensive |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 960 GB |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo S4520 960 GB Solid State Drive - 3.5" Internal - SATA [SATA/600] - Read Intensive (4xb7a80537)