Lenovo
Lenovo Series One Video Conference Equipment - 1280 x 800 Video (Conte (40CLCHARTC)
- SKU:
- 19184818
- MPN:
- 40clchartc
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo - 40CLCHARTC - Series One Touch Controller, Charcoal.10.1anti-Smudge Touchscreen, Color Sensor- Series one touch controller, charcoal
- Product Dimensions: 12 x 9 x 6 inches
- Item Weight: 4 pounds
Series one touch controller, charcoal.10.1anti-smudge touchscreen, color sensor
Specs
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.6" |
| Width | 9.6" |
| Depth | 6.5" |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution (Content) | 1280 x 800 |
| Graphics Modes (Content) | WXGA |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Video Conference Equipment |
| Product Name | Charcoal Series One Touch Controller |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 40CLCHARTC |
| Product Line | Series One |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Network Technology | 10Base-T |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Series One Video Conference Equipment - 1280 x 800 Video (Conte (40CLCHARTC)