Lenovo
Lenovo ThinkBook 21DJ0061US 15.6" Touchscreen Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i5 12th Gen i5-1240P - 16 GB Total RAM - 512 GB SSD
- SKU:
- 19737428
- MPN:
- 21dj0061us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 08/19/2024 05:58:19 AM PST
- Stock Update:
- 08/19/2024 05:58:19 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
ThinkBook Series | Built for business, designed for you
These laptops make it easy to do business with style. From options that keep you up and running without pause, to security that works behind the scenes. And that's not all-ThinkBook laptops are built with premium materials like anodized aluminum with dual-tone finish.
Package Contents:
- ThinkBook 15 G4 IAP
- Lithium Polymer Battery
- AC Adapter
Features
Package Contents:
- ThinkBook 15 G4 IAP
- Lithium Polymer Battery
- AC Adapter
Specs
| Built-in Devices | |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Processor | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 12th Gen |
| Processor Model | i5-1240P |
| Maximum Turbo Speed | 3.30 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
| Drive Type | SSD |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | 1 Year Courier/Carry-in |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Battery Information | |
| Number of Cells | 3-cell |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 15.6" |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | ThinkBook Series | Built for business, designed for you These laptops make it easy to do business with style. From options that keep you up and running without pause, to security that works behind the scenes. And that's not all-ThinkBook laptops are built with premium materials like anodized aluminum with dual-tone finish. |
| Product Type | Notebook |
| Product Name | ThinkBook 15 G4 IAP |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 21DJ0061US |
| Product Model | 21DJ0061US |
| Product Line | ThinkBook |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkBook 21DJ0061US 15.6" Touchscreen Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i5 12th Gen i5-1240P - 16 GB Total RAM - 512 GB SSD