Lenovo
Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4 12E30003US Desktop Computer - Intel Core i5 13th Gen i5-13400T - 8 GB RAM - 256 GB M.2 PCI Express NVMe x4 SSD
- SKU:
- 20477262
- MPN:
- 12e30003us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/23/2026 07:54:05 PM PST
- Stock Update:
- 01/23/2026 07:54:05 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
SUPERCHARGE YOUR COMPANY GROWTH WITH THINKCENTRE DESKTOPS
Whether you run a small business or the IT department of a massive enterprise, you can have confidence in these desktop PCs' reliability, ease of use, and productivity-not to mention their green appeal. Choose from multiple form factors, then let these business systems do the rest.
Specs
| Processor | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 13th Gen |
| Processor Model | i5-13400T |
| Processor Type | Core i5 |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Solid State Drive Configuration | 1 x 256GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe x4 |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>3 Year On-site</p> |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Display & Graphics | |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 730 |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | SUPERCHARGE YOUR COMPANY GROWTH WITH THINKCENTRE DESKTOPS Whether you run a small business or the IT department of a massive enterprise, you can have confidence in these desktop PCs' reliability, ease of use, and productivity-not to mention their green appeal. Choose from multiple form factors, then let these business systems do the rest. |
| Product Type | Desktop Computer |
| Product Name | ThinkCentre M70q Gen 4 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 12E30003US |
| Product Model | 12E30003US |
| Product Series | M70q Gen 4 |
| Product Line | ThinkCentre |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkCentre M70q Gen 4 12E30003US Desktop Computer - Intel Core i5 13th Gen i5-13400T - 8 GB RAM - 256 GB M.2 PCI Express NVMe x4 SSD