Lenovo
Lenovo ThinkCentre M920z 10S60024US All-in-One Computer - Intel Core i7 [8th Gen] i7-8700 3.20 GHz - 8 GB DDR4 SDRAM - 512 GB SSD - Windows 10 Pro 64-bit [English] - Desktop - Business Black
- SKU:
- 18488384
- MPN:
- 10s60024us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/23/2026 07:54:05 PM PST
- Stock Update:
- 01/23/2026 07:54:05 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Premium features, high productivity
The 23.8-inch ThinkCentre M920z all-in-one (AIO) is a powerful productivity solution that saves you time and space. This enterprise AIO makes light work of tough tasks, thanks to the latest Intel® Core™ processors and plenty of DDR4 memory. And its extreme security features, MIL-SPEC-tested reliability, and easy manageability make it an ideal choice for any business environment.
Package Contents:
Features
Package Contents:
ThinkCentre M920z 10S60024US All-in-One Computer Keyboard Mouse
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | Yes |
| Processor | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 8th Gen |
| Processor Model | i7-8700 |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 13.51 lb |
| Product Color | Business Black |
| Height | 14.6" |
| Width | 21.3" |
| Depth | 1.8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Premium features, high productivity The 23.8-inch ThinkCentre M920z all-in-one (AIO) is a powerful productivity solution that saves you time and space. This enterprise AIO makes light work of tough tasks, thanks to the latest Intel® Core™ processors and plenty of DDR4 memory. And its extreme security features, MIL-SPEC-tested reliability, and easy manageability make it an ideal choice for any business environment. |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | ThinkCentre M920z 10S60024US All-in-One Computer |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 10S60024US |
| Product Model | 10S60024US |
| Product Series | M920z |
| Product Line | ThinkCentre |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Optical Drive Type | DVD-Writer |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB 3.1(Type C) |
| DisplayPort | Yes |
| Number of USB 3.1 Ports | 6 |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkCentre M920z 10S60024US All-in-One Computer - Intel Core i7 [8th Gen] i7-8700 3.20 GHz - 8 GB DDR4 SDRAM - 512 GB SSD - Windows 10 Pro 64-bit [English] - Desktop - Business Black