Lenovo
Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 21A7001LUS 15.6" Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i7 11th Gen i7-11800H 2.30 GHz
- SKU:
- 18368953
- MPN:
- 21a7001lus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
T Series l We've got your back
Built to perform and engineered to endure, our flagship laptops have you covered in the office, out in the field, and everywhere in between. Productivity-rich features like epic battery life, blazing-fast USB -C Thunderbolt® ports, and powerful processing keep you up and running.
A lot of Think
ThinkPad has been to the top of Mount Everest, the depths of the ocean, and the canopies of rain forests. NASA embraced the ThinkPad on both the International and the Mir Space Stations. It's even in the permanent collection at the Museum of Modern Art in NY. No small wonder then, that we've sold well over 100 million and counting of these reliable devices-thanks in part to loyal T Series customers.
Package Contents:
- ThinkPad T15p Gen 2 21A7001LUS Notebook
- Standard Battery
- AC Adapter
Features
- ThinkPad T15p Gen 2 21A7001LUS Notebook
- Standard Battery
- AC Adapter
Country of Origin:
China
Specs
| Processor | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i7-11800H |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 2.30 GHz |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Physical Characteristics | |
| Shipping Weight (Approximate) | 7.40 lb |
| Shipping Depth | 20.50" |
| Shipping Width | 13" |
| Shipping Height | 3.50" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | Full HD |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | T Series l We've got your back Built to perform and engineered to endure, our flagship laptops have you covered in the office, out in the field, and everywhere in between. Productivity-rich features like epic battery life, blazing-fast USB -C Thunderbolt® ports, and powerful processing keep you up and running. A lot of Think ThinkPad has been to the top of Mount Everest, the depths of the ocean, and the canopies of rain forests. NASA embraced the ThinkPad on both the International and the Mir Space Stations. It's even in the permanent collection at the Museum of Modern Art in NY. No small wonder then, that we've sold well over 100 million and counting of these reliable devices-thanks in part to loyal T Series customers. |
| Product Type | Notebook |
| Product Name | ThinkPad T15p Gen 2 21A7001LUS Notebook |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 21A7001LUS |
| Product Model | 21A7001LUS |
| Product Series | T15p Gen 2 |
| Product Line | ThinkPad |
Warranty Information