IBM
Lenovo ThinkSystem ST50 480 GB Solid State Drive - 3.5" Internal - SATA [SATA/600] - Read Intensive (4xb7a80540)
- SKU:
- 20064547
- MPN:
- 4xb7a80540
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo - 4XB7A80540 ThinkSystem ST50 480 GB Solid State Drive - 3.5 Internal - SATA (SATA/600) - Read Intensive - Storage System Device Supported- UPC: 889488602117
- Weight: 0.950 lbs
- Brand: ?Lenovo
- Item Weight: ?3 pounds
- Product Dimensions: ?10 x 8 x 4 inches
- Item Dimensions LxWxH: ?10 x 8 x 4 inches
- Manufacturer: ?Lenovo
ST50 3.5 S4520 480GB RI SATA NHS V2
Features
Compatibility:
Storage System
Lenovo ThinkSystem Servers:
- ST50
- ST58
- 7Y49/7Y48
- 7Y50
Device Supported:
Storage System
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | 3.5" |
| Drive Type | Internal |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Drive Interface | SATA |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Solid State Drive |
| Product Name | ThinkSystem ST50 3.5" S4520 480GB Read Intensive SATA 6Gb NHS SSD v2 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XB7A80540 |
| Product Model | ST50 |
| Product Line | ThinkSystem |
| Drive Performance | |
| Endurance Type | Read Intensive |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 480 GB |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkSystem ST50 480 GB Solid State Drive - 3.5" Internal - SATA [SATA/600] - Read Intensive (4xb7a80540)