Lenovo
Lenovo ThinkVision T23i-30 23" Full HD WLED LCD Monitor - 16:9 - Raven Black (63b2mar6us)
- SKU:
- 20025746
- MPN:
- 63b2mar6us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/14/2026 01:37:19 PM PST
- Stock Update:
- 01/14/2026 01:37:19 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- ThinkVision T23i-30 Widescreen LCD Monitor
- Stand
- 1 x Power Cable (1.8 m)
- 1 x HDMI Cable (1.8 m)
- 1 x USB 3.0 Type-A to Type-B Cable (1.8 m)
- Quick Setup Guide
- Warranty Booklet
Features
Package Contents:
Yes
Yes
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
- ThinkVision T23i-30 Widescreen LCD Monitor
- Stand
- 1 x Power Cable (1.8 m)
- 1 x HDMI Cable (1.8 m)
- 1 x USB 3.0 Type-A to Type-B Cable (1.8 m)
- Quick Setup Guide
- Warranty Booklet
Environmental Certification:
Electronic Product Environmental Assessment Tool Gold (EPEAT Gold)
TCO Certified 9.0
TCO Certified Edge Displays 2.0
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Star:
Yes
TCO Certified:
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Microphone | No |
| Webcam | No |
| Power Description | |
| Energy Consumption per Year | 37.1 kWh |
| Operating Power Consumption | 48 W |
| Frequency |
|
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Weight (Approximate) | 7.05 lb |
| Height with Stand | 19.44" |
| Product Color | Raven Black |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Depth with Stand | 7.86" |
| Height | 12.3" |
| Width with Stand | 20.55" |
| Color Family | Black |
| Width | 20.6" |
| Weight with Stand (Approximate) | 11.46 lb |
| Depth | 1.8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Interfaces/Ports | |
| VGA | Yes |
| Number of USB Ports | 5 |
| Network (RJ-45) | No |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| HDMI | Yes |
| Video | |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3,000,000:1 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Gamut |
|
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | LCD Monitor |
| Product Name | ThinkVision T23i-30 Widescreen LCD Monitor |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 63B2MAR6US |
| Product Model | T23i-30 |
| Product Line | ThinkVision |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| Technical Information | |
| Response Time Details | 4 ms Extreme Mode |
| Curved Screen | No |
| Viewable Screen Size | 23" |
| Response Time | 4 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Pixel Pitch | 0.26500 mm x 0.26500 mm |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Stand Adjustments |
|
| Stand Included | Yes |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Features |
|
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Screen Size Class | 23" |
| Audio | |
| Speakers | No |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkVision T23i-30 23" Full HD WLED LCD Monitor - 16:9 - Raven Black (63b2mar6us)