Lenovo
Lenovo Wireless YOGA Silver Mouse (gx30k69568)
- SKU:
- 18058965
- MPN:
- gx30k69568
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/10/2022 03:33:18 AM PST
- Stock Update:
- 01/10/2022 03:33:18 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Lenovo YOGA Mouse (Silver) is an award-winning slim and elegant mouse. The internally sealed battery is rechargeable, so no need for spares! Connect wirelessly via either Bluetooth 4.0 or 2.4 GHz wireless connection. The best feature of the YOGA Mouse is the adaptive touch display - when in flat mode you can control presentations or your music and entertainment.
Features & Benefits
- 2.4G or Bluetooth 4.0 wireless connection
- Multilayer adaptive touchpad
- 1 month of battery life from 2-hour charge
- Ultra-slim, 13.5 mm design 180-degree rotatable hinge
Package Contents:
- Wireless YOGA Silver Mouse
- USB Dongle
- USB Charging Cable
- Quick Manual
- Warranty
- Setup Poster
- Publish box
- Plastic holder to cover mouse
Features
Package Contents:
- Wireless YOGA Silver Mouse
- USB Dongle
- USB Charging Cable
- Quick Manual
- Warranty
- Setup Poster
- Publish box
- Plastic holder to cover mouse
Specs
| Pointing Device | |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| Total Number of Buttons | 4 |
| Scroller Type | TouchPad |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.47 oz |
| Product Color | Silver |
| Height | 1.2" |
| Color Family | Silver |
| Width | 2.4" |
| Depth | 4.3" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The Lenovo YOGA Mouse (Silver) is an award-winning slim and elegant mouse. The internally sealed battery is rechargeable, so no need for spares! Connect wirelessly via either Bluetooth 4.0 or 2.4 GHz wireless connection. The best feature of the YOGA Mouse is the adaptive touch display - when in flat mode you can control presentations or your music and entertainment. Features & Benefits 2.4G or Bluetooth 4.0 wireless connection Multilayer adaptive touchpad 1 month of battery life from 2-hour charge Ultra-slim, 13.5 mm design 180-degree rotatable hinge |
| Product Type | Mouse |
| Product Name | Wireless YOGA Silver Mouse |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX30K69568 |
| Product Line | YOGA |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Wireless YOGA Silver Mouse (gx30k69568)