Lenovo
Lenovo YOGA Mouse[Black]-NA (gx30k69565)
- SKU:
- 18345691
- MPN:
- gx30k69565
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The YOGA Mouse is your ultimate travel mouse for both work & play. It features a slim and elegant design without compromising comfort and grip. A rechargeable battery is integrated and sealed inside eliminating the need to buy spares. For connectivity, the mouse supports either Bluetooth 4.0 or 2.4GHz wireless connection to give maximum flexibility. Most impressively, the YOGA Mouse boasts an adaptive touch display when in flat mode that provides additional control for presentation and entertainment.2.4G or Bluetooth 4.0 wireless connection Multilayer adaptive touchpad1 month battery life from 2 hours charge
Ultra slim, 13.5mm design
180 degree rotatable hinge
4 colors options
Package Contents:
- YOGA Mouse(Black)-NA
- USB Receiver
- USB Charge Cable
- Quickly Manual
- Warranty
- Setup Poster
- Publish Box
- Plastic Holder to Cover Mouse
Features
Package Contents:
- YOGA Mouse(Black)-NA
- USB Receiver
- USB Charge Cable
- Quickly Manual
- Warranty
- Setup Poster
- Publish Box
- Plastic Holder to Cover Mouse
Specs
| Pointing Device | |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| Total Number of Buttons | 4 |
| Scroller Type | Touch Scroll |
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 1.2" |
| Color Family | Black |
| Width | 2.4" |
| Depth | 4.3" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The YOGA Mouse is your ultimate travel mouse for both work & play. It features a slim and elegant design without compromising comfort and grip. A rechargeable battery is integrated and sealed inside eliminating the need to buy spares. For connectivity, the mouse supports either Bluetooth 4.0 or 2.4GHz wireless connection to give maximum flexibility. Most impressively, the YOGA Mouse boasts an adaptive touch display when in flat mode that provides additional control for presentation and entertainment.2.4G or Bluetooth 4.0 wireless connection Multilayer adaptive touchpad 1 month battery life from 2 hours charge Ultra slim, 13.5mm design 180 degree rotatable hinge 4 colors options |
| Product Type | Mouse |
| Product Name | YOGA Mouse(Black)-NA |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX30K69565 |
| Product Line | YOGA |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo YOGA Mouse[Black]-NA (gx30k69565)