Logitech
Logitech Keys-To-Go 2 Portable Bluetooth Keyboard for Tablet With Built-in Cover, Slim and Compact Wireless Keyboard for Windows, Android, Linux, iPad, iPhone, Mac, for Apple TV [Lilac] (920-012920)
- SKU:
- 20806359
- MPN:
- 920-012920
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our MS warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/04/2026 11:57:15 PM PST
- Stock Update:
- 04/04/2026 11:57:15 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Keys-To-Go 2 is a slim keyboard for big ideas. Make great typing happen anywhere on tablets, phones, and laptops with our most portable Bluetooth® keyboard. The built-in cover protects the keyboard from damage so you can stay productive all day long. Perfectly spaced scissor keys for a roomy, comfortable typing experience-anywhere.Use Keys-To-Go on tablets and devices that use iPadOS, iOS, MacOS Windows, Android, ChromeOS, and Linux. Switch between your devices with Easy Switch, and use the full row of shortcuts to adjust volume and media controls, screen brightness levels, and so much more.
Package Contents:
- Keys-To-Go 2 Keyboard
- Batteries (2 Coin Cell)
- Documentation
Features
Package Contents:
33%
- Keys-To-Go 2 Keyboard
- Batteries (2 Coin Cell)
- Documentation
Operating System Compatibility:
Android 12
ChromeOS
iOS 17
iPadOS 17
macOS 14
Windows 10
Post-consumer-waste%:
33%
Platform Supported:
Mac
PC
Device Supported:
Notebook
Smartphone
Tablet
Specs
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Hot Keys |
|
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Localization | English (US) |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Recycled Plastic |
| Keyboard/Keypad Height | 9.84" |
| Weight (Approximate) | 7.83 oz |
| Keyboard/Keypad Width | 4.13" |
| Product Color | Lilac |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.35" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported | Button Cell |
| Battery Included | Yes |
| Maximum Battery Life | 3 Year |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| General Information | |
| Brand Name | Logitech |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Marketing Information | A slim keyboard for big ideas. Make it happen on tablets, phones, and laptops with our most portable keyboard ever. More from the Manufacturer |
| Product Type | Keyboard |
| Product Name | Keys-To-Go 2 Keyboard |
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Part Number | 920-012920 |
| Product Line | Keys-To-Go 2 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Logitech Keys-To-Go 2 Portable Bluetooth Keyboard for Tablet With Built-in Cover, Slim and Compact Wireless Keyboard for Windows, Android, Linux, iPad, iPhone, Mac, for Apple TV [Lilac] (920-012920)
$95.31