Logitech
Logitech Pebble Keys 2 K380s Multi-device Bluetooth Wireless Keyboard (920-011775)
- SKU:
- 20496728
- MPN:
- 920-011775
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CO warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/04/2026 08:47:14 PM PST
- Stock Update:
- 04/04/2026 08:47:14 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Let the world see who you are with the Logitech Pebble Keys 2 K380s. A minimalist and slim keyboard designed to stand out. Ready to go when you are. Its compact, and ready to make big moves. Its lightweight and portable design means you can slip the keyboard into your bag, whenever, wherever. Easily switch between three of your devices with a press of the Easy Switch buttons. Wired/Wireless: Wireless; Maximum Wireless Range: 32.8 ft; Connector/Port/Interface: Bluetooth; USB; For Device Type: Laptop.(2) AAA Alkaline Batteries; User Documentation; Important Info Document (IID)
Global Product Type:USB Computer Keyboards
Features
Package Contents:
Yes
64%
- Pebble Keys 2 K380s
- 2 X AAA Alkaline Batteries (pre-installed)
- User Documentation
- Important Info Document (IID)
Environmentally Friendly:
Yes
Operating System Compatibility:
Windows 10
Windows 11
Mac OS X 11.0 Big Sur
iPadOS 14
iOS 14
Android 9.0
ChromeOS
Linux
Post-consumer-waste%:
64%
Platform Supported:
PC
Mac
Device Supported:
Chromebook
Universal
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE)
Specs
| Keyboard/Keypad | |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Hot Keys |
|
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Localization | English |
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Recycled Plastic |
| Form Factor | Compact |
| Keyboard/Keypad Height | 4.88" |
| Weight (Approximate) | 14.64 oz |
| Keyboard/Keypad Width | 10.98" |
| Product Color | Tonal Graphite |
| Color Family | Gray |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.63" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported | AAA |
| Battery Included | Yes |
| Maximum Battery Life | 3 Year |
| Battery Chemistry | Alkaline |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| General Information | |
| Brand Name | Logitech |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com |
| Marketing Information | DESIGNED TO BE DIFFERENT Let the world see who you are with the Pebble Keys 2 K380s. A minimalist and slim keyboard designed to stand out. RECYCLED PLASTIC DOESN'T HAVE TO BE DULL We don't just stop at a unique design, we make sure that our products are responsibly made too. The Pebble Keys 2 is made with more than 50% recycled plastic. READY TO GO WHEN YOU ARE Compact, and ready to make big moves. Its lightweight and portable design means you can slip the keyboard into your bag, whenever, wherever. DEVICE-HOPPING MADE EASY Switch between 3 of your devices with a press of the Easy-Switch buttons. Compatible with Windows, macOS, iPadOS, iOS, and Android. SHHH - QUIET TYPING Hear that? No? Perfect. Keep it on the low with round and quiet low-profile keys that don't click and clack, for a familiar laptop-like typing feel. SHORTCUT YOUR LIFE TO THE FUN PART Shortcut keys give you instant access to screen capture, search, voice dictation, emoji menu, and more, so you can work smarter, not harder. YOU'VE GOT OPTIONS Your keyboard does more than just type. With the Logi Options+ App, you'll be able to customize the 10 F-row keys to do everyday actions like copy/paste, adjust screen brightness, and open app, so you can do things your way. Available on Windows and macOS GO FOR LONGER Need more power? Pebble Keys 2 K380s comes with up to 36 months of battery life (up to 50 percent more than the previous K380) to keep you going for longer and worry-free. GET THE LOOK Make your whole desk match your aesthetic. Complete your look by picking a color combo that fits your vibe. |
| Product Type | Keyboard |
| Product Name | Pebble Keys 2 K380s |
| Manufacturer | Logitech |
| Manufacturer Part Number | 920-011775 |
| Product Model | K380s |
| Product Line | Pebble Keys 2 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Logitech Pebble Keys 2 K380s Multi-device Bluetooth Wireless Keyboard (920-011775)
$39.99