Mimo Monitors
Mimo MBS-SD32-OPT Sd Card 32gb For Mimo Vue With Brightsign Built In
- SKU:
- 19217036
- MPN:
- mbs-sd32-opt
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/17/2023 11:23:56 AM PST
- Stock Update:
- 01/17/2023 11:23:56 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
For use with the MBS line of Mimo Vue with BrightSign Built-In
Reliable, high-performance memory cards
Features
Country of Origin:
South Korea
South Korea
Specs
| Physical Characteristics | |
| Thickness | 39.4 mil |
| Length | 0.6" |
| Width | 0.4" |
| General Information | |
| Brand Name | Mimo Monitors |
| Manufacturer Website Address | http://www.mimomonitors.com |
| Marketing Information | For use with the MBS line of Mimo Vue with BrightSign Built-In Reliable, high-performance memory cards |
| Product Type | microSDHC |
| Product Name | 32GB microSDHC Card |
| Manufacturer | Mimo Monitors, Inc |
| Manufacturer Part Number | MBS-SD32-OPT |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Speed Class Rating | Class 10 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Mimo MBS-SD32-OPT Sd Card 32gb For Mimo Vue With Brightsign Built In