Nakamichi NHMD600.1 Class-d Mono Block Amplifier NHMD600.1
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
nhmd600-1
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/12/2026 10:44:29 PM PST
Stock Update:
05/12/2026 10:44:29 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
: * Amplifier Class: Class-D: N-Power Output @ 4 Ohms: 400W x1: N-Power Output @ 2 Ohms: 600 W x1: Max Power: 3600W: Full Frequency Response: 5Hz-20KHz: SUB Frequency Response: 30-250Hz: Signal To Noise Ratio +N: Greater than or equal to 90 dB: Sensitivity: 0.32V-6.5V: Unit Dimensions: 195x120x48mm: Net Weight: Approx. 1.3kg: Box Dimensions (LxHxW) : 265x218x75mm