Naxa
Naxa ND-861 1 Disc(s) DVD Player - Black (ND861)
- SKU:
- 18060054
- MPN:
- nd-861
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HD upconversionPackage Contents:
- DVD Player with HD Upconversion
- Remote Control
- A/V Cable
Features
Package Contents:
- DVD Player with HD Upconversion
- Remote Control
- A/V Cable
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.61 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 1.9" |
| Color Family | Black |
| Width | 8.9" |
| Depth | 14.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Video | |
| Video Formats |
|
| General Information | |
| Brand Name | Naxa |
| Manufacturer Website Address | http://www.naxa.com |
| Marketing Information | The Naxa DVD Player with HD Up-Conversion (ND-861) delivers a better DVD movie experience on your HDTV. Experience full HD picture quality while the HDMI provides a high-bandwidth digital connection to your TV with just one cable. Its sleek, sturdy design fits just about anywhere in your living room. |
| Product Type | DVD Player |
| Product Name | DVD Player with HD Upconversion |
| Manufacturer | Emerson by NAXA |
| Manufacturer Part Number | ND-861 |
| Product Model | ND-861 |
| Technical Information | |
| Number of Discs | 1 |
| Features | HD Upconversion |
| Media Formats |
|
| Audio | |
| Audio Formats |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Naxa ND-861 1 Disc(s) DVD Player - Black (ND861)