Naxa
Naxa Nab-4000 Audio Transmitter/receiver - 30 Ft - Led Display - Wireless - Dock Interface - Portable (nab4000)
- SKU:
- 18052974
- MPN:
- nab4000
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Bluetooth(R) 3.0 EDR with A2DPFeatures
Compatibility:
Apple IOS
Apple IOS
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage | 5 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Portable |
| Weight (Approximate) | 0.29 oz |
| Length | 2" |
| Product Color | Black |
| Height | 2" |
| Color Family | Black |
| Width | 1.4" |
| Depth | 0.5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Dock Interface | Yes |
| Headphone | No |
| Apple Dock/Lightning Connector | Yes |
| Display & Graphics | |
| Display Screen Type | LED |
| General Information | |
| Brand Name | Naxa |
| Manufacturer Website Address | http://www.naxa.com |
| Marketing Information | Wireless Audio Adapter with Bluetooth® for iPod® and iPhone® Dock Connectors An adapter that adds wireless Bluetooth® technology to 30-pin docks made for iPod® and iPhone® |
| Product Type | Audio Transmitter/Receiver |
| Product Name | NAB-4000 Audio Transmitter/Receiver |
| Manufacturer | Emerson by NAXA |
| Manufacturer Part Number | NAB-4000 |
| Product Model | NAB-4000 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Technical Information | |
| Maximum Frequency (ISM) | 2.40 GHz |
| Operating Range | 30 ft |
| Frequency Band Type | ISM |
| Remote Control | No |
| Connectivity Technology | Wireless |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Naxa Nab-4000 Audio Transmitter/receiver - 30 Ft - Led Display - Wireless - Dock Interface - Portable (nab4000)