Naxa
Naxa NAS-4000 Bluetooth Speaker System - 5 W RMS
- SKU:
- 19140604
- MPN:
- nas-4000
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 03/21/2023 03:45:07 AM PST
- Stock Update:
- 03/21/2023 03:45:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Rugged Outdoor Bluetooth Rock Speaker blends wonderfully into any outdoor setting incorporating entertainment seamlessly into the natural aesthetic of your garden gazebo patio pool etc. Connect to other Sound Pro NAS-4000 True Wireless Speakers (TWS) allowing you to sync speakers up to 33 feet from each other without any wires. Liven up your backyard BBQ or pool party by wirelessly streaming all your favorite music via Bluetooth for you and your guests to enjoy in high-quality audio. Providing optimal audio in the open air the Bluetooth speaker also provides powerful dynamic audio when placed at ground level. Bluetooth functionality works with any external Bluetooth-enabled device such as smartphones tablets laptops etc. IPX45 Rating allows for a weatherproof rain resistant durable speaker that is built to last. Accessories included: USB Charging cable ETL Approved Power Adapter AUX-IN Cable User manual.Package Contents:
- Outdoor Bluetooth Rock Speaker
- USB Charging Cable
- ETL Approved Power Adapter
- AUX-in Cable
- User Manual
Features
Package Contents:
China
- Outdoor Bluetooth Rock Speaker
- USB Charging Cable
- ETL Approved Power Adapter
- AUX-in Cable
- User Manual
Compatibility:
- Bluetooth-enabled Devices
- Smartphones
- Tablets
- Laptops
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.83 lb |
| Height | 9.7" |
| Width | 9.5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Naxa |
| Manufacturer Website Address | http://www.naxa.com |
| Product Type | Speaker System |
| Product Name | Outdoor Bluetooth Rock Speaker |
| Manufacturer | Emerson by NAXA |
| Manufacturer Part Number | NAS-4000 |
| Product Model | NAS-4000 |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Technical Information | |
| Features |
|
| Audio | |
| RMS Output Power | 5 W |
| Wireless Speaker(s) | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Naxa NAS-4000 Bluetooth Speaker System - 5 W RMS