Naxa
Naxa NAS-5001 Speaker System - 10 W RMS - Wireless Speaker[s] - Black
- SKU:
- 18060048
- MPN:
- nas-5001
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 12/17/2024 09:49:08 AM PST
- Stock Update:
- 12/17/2024 09:49:08 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wi-Fi & Bluetooth Multi-room Speaker with Amazon Alexa Voice Control Voice-controlled speaker with Amazon Alexa supportPackage Contents:
- Nas-5001 Speaker System
- AC Power Adapter
- 3.5 mm AUX Cable
Features
Package Contents:
China
- Nas-5001 Speaker System
- AC Power Adapter
- 3.5 mm AUX Cable
Compatibility:
- iPhone
- Android
- PC
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Power Source | AC Adapter |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.48 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 7.7" |
| Color Family | Black |
| Width | 4.5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Naxa |
| Manufacturer Website Address | http://www.naxa.com |
| Marketing Information | Voice-controlled speaker with Amazon Alexa support |
| Product Type | Smart Speaker |
| Product Name | Nas-5001 Speaker System |
| Manufacturer | Emerson by NAXA |
| Manufacturer Part Number | NAS-5001 |
| Product Model | NAS-5001 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Technical Information | |
| Features |
|
| Virtual Assistant Supported | Alexa |
| Audio | |
| RMS Output Power | 10 W |
| Wireless Speaker(s) | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Naxa NAS-5001 Speaker System - 10 W RMS - Wireless Speaker[s] - Black