Naxa
Naxa NAS-5003 Speaker System - 6 W RMS - Wireless Speaker[s] - Portable - Battery Rechargeable
- SKU:
- 18060049
- MPN:
- nas-5003
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 12/17/2024 09:49:08 AM PST
- Stock Update:
- 12/17/2024 09:49:08 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wi-Fi & Bluetooth Multi-room Speaker with Amazon Alexa Voice Control Voice-controlled speaker with Amazon Alexa supportPackage Contents:
- Wireless Speaker with Amazon Alexa Voice Control
- Micro USB Charge Cable
- 3.5mm AUX Cable
- User Manual
Features
Package Contents:
- Wireless Speaker with Amazon Alexa Voice Control
- Micro USB Charge Cable
- 3.5mm AUX Cable
- User Manual
Compatibility:
- Smartphones
- Tablets
- PC
Specs
| Power Description | |
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 3.4" |
| Color Family | Black |
| Width | 3.4" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Battery Information | |
| Battery Rechargeable | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Naxa |
| Manufacturer Website Address | http://www.naxa.com |
| Marketing Information | Voice-controlled speaker with Amazon Alexa Support |
| Product Type | Smart Speaker |
| Product Name | Wireless Speaker with Amazon Alexa Voice Control |
| Manufacturer | Emerson by NAXA |
| Manufacturer Part Number | NAS-5003 |
| Product Model | NAS-5003 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Technical Information | |
| Portable | Yes |
| Features | USB Charging Port |
| Virtual Assistant Supported | Alexa |
| Audio | |
| RMS Output Power | 6 W |
| Wireless Speaker(s) | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Naxa NAS-5003 Speaker System - 6 W RMS - Wireless Speaker[s] - Portable - Battery Rechargeable