Naxa
Naxa NDS-8010 Portable Bluetooth Speaker System - Black (NDS8010)
- SKU:
- 18331979
- MPN:
- nds-8010
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
- Stock Update:
- 09/08/2023 10:11:52 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
&bullPackage Contents:
- Portable 8" Bluetooth Party Speaker with Disco Light & Stand
- Wired Microphone
- Remote Control
- USB Charging Cable
- Small Stand
- User Manual
Features
Package Contents:
China
- Portable 8" Bluetooth Party Speaker with Disco Light & Stand
- Wired Microphone
- Remote Control
- USB Charging Cable
- Small Stand
- User Manual
Compatibility:
Bluetooth Devices
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.30 lb |
| Product Color | Black |
| Mount Type | Stand Mountable |
| Height | 14.2" |
| Color Family | Black |
| Width | 8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Battery Information | |
| Battery Rechargeable | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Naxa |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Website Address | http://www.naxa.com |
| Product Type | Speaker System |
| Product Name | Portable 8" Bluetooth Party Speaker with Disco Light & Stand |
| Manufacturer | Emerson by NAXA |
| Manufacturer Part Number | NDS-8010 |
| Product Model | NDS-8010 |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Technical Information | |
| Portable | Yes |
| Features |
|
| Audio | |
| Wireless Speaker(s) | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Naxa NDS-8010 Portable Bluetooth Speaker System - Black (NDS8010)