Panasonic
Panasonic KX-TS880-B Standard Phone - Speakerphone (KXTS880B)
- SKU:
- 18059574
- MPN:
- kx-ts880b
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 03/20/2025 12:26:37 PM PST
- Stock Update:
- 03/20/2025 12:26:37 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Corded Feature Speakerphone with Caller ID in Black Caller ID compatibleFeatures
Certifications & Standards:
No
Yes
China
20%
UL Listed Certification
Assembly Required:
No
Recycled:
Yes
Country of Origin:
China
Recycled Content:
20%
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 4.5" |
| Width | 7.4" |
| Depth | 9" |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Marketing Information | Phone system features 10 one-touch dialer stations to instantly call your frequently dialed telephone numbers with just a single push of a button. Its wall-mountable design can be hung in a convenient location to free up desk or counter space. Extra-long 15.6" cord allows you to speak comfortably without limiting your mobility during conversations. Or, use the speakerphone for hands-free use when you're shuffling through papers or taking notes. Phone system also includes a programmable flash time setting, LED ringer indicator, Caller ID, dial lock and redial. |
| Product Type | Standard Phone |
| Product Name | 1-tch Dialer Stations Bus. Phone System |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | KX-TS880B |
| Product Model | KX-TS880-B |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Speakerphone | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic KX-TS880-B Standard Phone - Speakerphone (KXTS880B)