Panasonic
Panasonic NN-SN686S 1.2 Cu. Ft. 1200 Watt Stainless Front & Silver Body 5 Tactile
- SKU:
- 20449476
- MPN:
- nn-sn686s
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/14/2026 01:37:19 PM PST
- Stock Update:
- 01/14/2026 01:37:19 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Countertop |
| Weight (Approximate) | 25.50 lb |
| Internal Height | 9.94" |
| Product Color | Stainless Steel |
| Internal Width | 13.94" |
| Height | 12.3" |
| Internal Depth | 14.38" |
| Width | 20.7" |
| Depth | 15.8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Product Type | Microwave Oven |
| Product Name | NN-SN686S Microwave Oven |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | NN-SN686S |
| Product Model | NN-SN686S |
| Technical Information | |
| Function | Microwave |
| Number of Power Levels | 10 |
| Built-in Installation | Yes |
| Microwave Capacity | 1.2 ft? |
| Microwave Type | Single |
| Turntable Diameter | 13.40" |
| Microwave Power | 1200 W |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic NN-SN686S 1.2 Cu. Ft. 1200 Watt Stainless Front & Silver Body 5 Tactile