Panasonic
Panasonic TH-32EF2U 32" 1920 X 1080 Lcd Display 16/7
- SKU:
- 19555039
- MPN:
- th-32ef2u
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The EF2 is designed to blend into any space. It can be installed vertically, horizontally, or even tilted up to 20 degrees to accommodate each space. In addition, it's equipped with easy signage functions that use USB memory devices to effectively share information using digital content.
Key features
- 32" , 350 cd/m², 11.9 mm (L/R/T) 17.2 mm(B) bezel width
- Equipped with functions suitable for signage operation and business applications
- Ease of installation that supports vertical and tilting installation
- HDMI CEC Device Linking Supported
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 11.70 lb |
| Height | 16.8" |
| Width | 28.6" |
| Depth | 2.6" |
| Interfaces/Ports | |
| Serial | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 2 |
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Viewable Screen Size | 32" |
| Number of Screens | 1 |
| Video | |
| Scan Format | 1080p |
| Brightness | 350 Nit |
| Dynamic Contrast Ratio | 4,000:1 |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Marketing Information | The EF2 is designed to blend into any space. It can be installed vertically, horizontally, or even tilted up to 20 degrees to accommodate each space. In addition, it's equipped with easy signage functions that use USB memory devices to effectively share information using digital content. Key features 32" , 350 cd/m², 11.9 mm (L/R/T) 17.2 mm(B) bezel width Equipped with functions suitable for signage operation and business applications Ease of installation that supports vertical and tilting installation HDMI CEC Device Linking Supported |
| Product Type | Digital Signage Display |
| Product Name | TH-32EF2U Digital Signage Display |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | TH-32EF2U |
| Product Model | TH-32EF2U |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Technical Information | |
| Bezel Width (Right) | 0.50" |
| Bezel Width (Bottom) | 0.70" |
| Operation Hours | 16 Hours/ 7 Days |
| Bezel Width (Top) | 0.50" |
| Bezel Width (Left) | 0.50" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic TH-32EF2U 32" 1920 X 1080 Lcd Display 16/7