Panasonic
Panasonic TH-43CQ2U 42-inch 4k Uhd 400cd/m2 Atsc/ntsc/qam Tuner
- SKU:
- 18997657
- MPN:
- th-43cq2u
- Availability:
- Out of stock
- Shipping:
- $128.21 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 08/09/2023 11:14:52 AM PST
- Stock Update:
- 08/09/2023 11:14:52 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Panasonic 42-INCH 4K UHD 400CD/M2 ATSC/NTSC/QAM Tuner- UPC: 885170385658
- Weight: 33.100 lbs
- Product Dimensions: 42 x 5 x 26 inches
- Item Weight: 30.7 pounds
42-INCH 4K UHD 400CD/M2 ATSC/NTSC/QAM TUNER
Package Contents:
- 43-inch Class 4K UHD LCD TV
- Remote Control
- 2 x Batteries (AAA size)
- AC cord (approx. 78.7" (approx. 2 m))
- 2 x Clampers
- Operating Instruction Book
Features
Package Contents:
- 43-inch Class 4K UHD LCD TV
- Remote Control
- 2 x Batteries (AAA size)
- AC cord (approx. 78.7" (approx. 2 m))
- 2 x Clampers
- Operating Instruction Book
Specs
| Power Description | |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Screw Dimensions | M6 |
| Weight (Approximate) | 26.10 lb (11.84 kg) |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| Height | 22.10" (561 mm) |
| Color Family | Black |
| Width | 38.30" (973 mm) |
| Depth | 2.50" (64 mm) |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Total Number of HDMI Ports | 3 |
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Digital Tuner |
|
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Viewing Angle | 178° Horizontal/178° Vertical |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Product Name | 43-inch Class 4K UHD LCD TV |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | TH43CQ2U |
| Product Model | TH-43CQ2U |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Technical Information | |
| Viewable Screen Size | 42.5" |
| Features |
|
| Backlight Technology | Direct LED |
| Screen Size Class | 43" |
| Audio | |
| RMS Output Power | 20 W |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic TH-43CQ2U 42-inch 4k Uhd 400cd/m2 Atsc/ntsc/qam Tuner