Panasonic
Panasonic TH-43CQE1W 43-inch 4k Uhd 400cd/m2 16/7
- SKU:
- 18355023
- MPN:
- th-43cqe1w
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
High Picture QualityHighly detailed images in 4K resolution (38402160) supporting 4K/60p signals for faithful expression of high-quality content.
Excellent Reliability
Enables continuous operation 16 hours a day, without any concern. Ideal everyday use for offices, schools, and other applications.
Superb Reliability
Supports 4 HDMI input terminals for high-frequency use, and other basic terminals are also provided as standard equipment.
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 22.71 lb |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Height | 22" |
| Width | 38" |
| Depth | 3.4" |
| Interfaces/Ports | |
| Serial | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Display Screen Type | LCD |
| Backlight Technology | Edge LED |
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Brightness | 400 Nit |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Marketing Information | High Picture Quality Highly detailed images in 4K resolution (3840?2160) supporting 4K/60p signals for faithful expression of high-quality content. Excellent Reliability Enables continuous operation 16 hours a day, without any concern. Ideal everyday use for offices, schools, and other applications. Superb Reliability Supports 4 HDMI input terminals for high-frequency use, and other basic terminals are also provided as standard equipment. |
| Product Type | Digital Signage Display |
| Product Name | TH-43CQE1W Digital Signage Display |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | TH-43CQE1W |
| Product Model | TH-43CQE1W |
| Product Series | CQE1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Technical Information | |
| Bezel Width (Right) | 0.38" |
| Bezel Width (Bottom) | 0.52" |
| Bezel Width (Top) | 0.38" |
| Bezel Width (Left) | 0.38" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic TH-43CQE1W 43-inch 4k Uhd 400cd/m2 16/7