Panasonic
Panasonic TH-43SQE2W Digital Signage Display
- SKU:
- 20529952
- MPN:
- th-43sqe2w
- Availability:
- Out of stock
- Shipping:
- $157.89 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 01/23/2026 12:49:45 PM PST
- Stock Update:
- 01/23/2026 12:49:45 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- TH-43SQE2W Digital Signage Display
- Remote Control
- 2 x Batteries (AA Size)
- 3 x AC cord (USA/EU/UK) ( approx. 2 m (78.7"))
- 1 x IR sensor (cable length approx. 1480 mm (4.85 ft))
- 1 x IR Sensor Holder
- 1 x RS232C cable (Approx. 1 m (3.28 ft))
- 4 x VESA spacers(Spacer : H 22 mm (0.87"), Φ 25 mm (0.99"),
- (Spacers H 22 mm (0.87") Φ 25 mm (0.99")
Features
Package Contents:
- TH-43SQE2W Digital Signage Display
- Remote Control
- 2 x Batteries (AA Size)
- 3 x AC cord (USA/EU/UK) ( approx. 2 m (78.7"))
- 1 x IR sensor (cable length approx. 1480 mm (4.85 ft))
- 1 x IR Sensor Holder
- 1 x RS232C cable (Approx. 1 m (3.28 ft))
- 4 x VESA spacers(Spacer : H 22 mm (0.87"), Φ 25 mm (0.99"),
- (Spacers H 22 mm (0.87") Φ 25 mm (0.99")
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 23.37 lb |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| Height | 21.9" |
| Color Family | Black |
| Width | 38" |
| Depth | 3.3" |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| Serial | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Viewable Screen Size | 43" |
| Display Screen Type | LCD |
| Number of Screens | 1 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Brightness | 500 Nit |
| Dynamic Contrast Ratio | 50,000:1 |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Product Type | Digital Signage Display |
| Product Name | TH-43SQE2W Digital Signage Display |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | TH43SQE2W |
| Product Model | TH-43SQE2W |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Software | |
| Operating System | Android |
| Technical Information | |
| Panel Technology | Advanced Super Dimension Switch ( ADS ) |
| Bezel Width (Right) | 0.33" |
| Bezel Width (Bottom) | 0.47" |
| Operation Hours | 24 Hours/7 Days |
| Bezel Width (Top) | 0.33" |
| Bezel Width (Left) | 0.33" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic TH-43SQE2W Digital Signage Display