Panasonic
Panasonic TH-65EQ2W 65 Inch 4K UHD Digital Display
- SKU:
- 19758535
- MPN:
- th-65eq2w
- Availability:
- Out of stock
- Shipping:
- $315.79 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 02/16/2026 07:04:24 PM PST
- Stock Update:
- 02/16/2026 07:04:24 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Application/Usage:
Retail
Corporate
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 63.93 lb |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Height | 33" |
| Width | 57.6" |
| Depth | 2.7" |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| Serial | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 3 |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Display & Graphics | |
| Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Viewable Screen Size | 64.50" |
| Display Screen Type | LCD |
| Number of Screens | 1 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Scan Format | 2160p |
| Brightness | 500 Nit |
| General Information | |
| Brand Name | Panasonic |
| Manufacturer Website Address | http://www.panasonic.com |
| Marketing Information | Large 65" 4K professional display featuring a thin and stylish design offering high level digital signage with easy installation and high connectivity. Ideal for corporate and retail environments. KEY FEATURES Easy to connect peripherals (camera/speaker) directly to display Increased input type and number of available inputs Function slot for increased functionality Higher visibility due brightness typically found on higher end products Installation flexibility - portrait and tilt supported |
| Product Type | Digital Signage Display |
| Product Name | TH-65EQ2W 65" Class 4K Digital Display |
| Manufacturer | Panasonic |
| Manufacturer Part Number | TH-65EQ2W |
| Product Model | TH-65EQ2W |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Technical Information | |
| Bezel Width (Right) | 0.59" |
| Bezel Width (Bottom) | 0.59" |
| Operation Hours | 18 Hours/Day |
| Bezel Width (Top) | 0.59" |
| Bezel Width (Left) | 0.59" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic TH-65EQ2W 65 Inch 4K UHD Digital Display