Panduit
Panduit Category 5e, RJ45, Leadframe, 8-position, 8-wire Universal Module, Black (cj588bly)
- SKU:
- 21286805
- MPN:
- cj588bly_25
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IN warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/31/2026 11:56:41 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $15.89 each 15.89 |
| Buy 3 | and pay only $13.90 each 13.9 |
| Buy 4 | and pay only $12.85 each 12.85 |
| Buy 5 - 6 | and pay only $12.25 each 12.25 |
| Buy 7 or above | and pay only $11.32 each 11.32 |
- Stock Update:
- 03/31/2026 11:56:41 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Panduit RAFC10EI-X- Manufactured by Panduit
- Color: Black
- Modular Connector
- Product Dimensions: 6 x 4 x 2 inches
- Item Weight: 0.704 ounces
Category 5e, RJ45, leadframe, 8-position, 8-wire universal module, Black. it is very easy to use and it is Manufactured in the Country: United States.
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
China
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Weight (Approximate) | 0.26 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 0.7" |
| Color Family | Black |
| Width | 0.6" |
| Depth | 1.4" |
| General Information | |
| Brand Name | Panduit |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Product Type | Network Connector |
| Product Name | Category 5e, RJ45, Leadframe, 8-position, 8-wire Universal Module, Black |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | CJ588BLY |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Connector Type | RJ-45 Network - Female |
| Connector Details | 1 x RJ-45 Network Female |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panduit Category 5e, RJ45, Leadframe, 8-position, 8-wire Universal Module, Black (cj588bly)
$22.58