Panduit
Panduit CMBIW-X Blank Module Off White
- SKU:
- 18474190
- MPN:
- cmbiw-x
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IN, TX warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:49:15 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $10.27 each 10.27 |
| Buy 3 | and pay only $8.56 each 8.56 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $7.57 each 7.57 |
| Buy 10 - 24 | and pay only $5.13 each 5.13 |
| Buy 25 or above | and pay only $4.33 each 4.33 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:49:15 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Panduit CMBIW-X Blank Module, Mini Com, Off White, 1 Port- Brand Name: Panduit
- Color: Off White
- Ean: 0074983586905
- Material: Plastic
- Model Number: CMBIW-X
- Number of Items: 1
- Number of Ports: 1
- Part Number: CMBIW-X
- UNSPSC Code: 32000000
- UPC: 074983586905
- Secures opening to prevent tampering
- Compatible with mini-com modular patch panels, faceplates, and surface mount boxes
- Pan-net, 10 pack
- 1-Port mini-com
- Blank module network accessory
Panduit CMBIW-X pan-net 1-port mini-com blank module network accessory (10 Pack). secures opening to prevent tampering.
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Costa Rica
Yes
Compatibility:
Mini-Com Patch Panels, Faceplates, and Surface Mount Boxes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin:
Costa Rica
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | ABS |
| Product Color | Off White |
| Height | 0.7" |
| Color Family | White |
| Width | 0.6" |
| Depth | 1.4" |
| General Information | |
| Brand Name | PanNet |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Marketing Information | The Mini-Com® Blank Module reserves a one module space for future use in Mini-Com Patch Panels, Faceplates, and Surface Mount Boxes. The blank is off white. |
| Product Type | Blanking Panel |
| Product Name | Blank Module |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | CMBIW-X |
| Product Line | Mini-Com |
| Packaged Quantity | 10 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panduit CMBIW-X Blank Module Off White
$16.76