Panduit
Panduit IABDIN4 4ru Din Rail Brkt 19in Mount Blk Ea
- SKU:
- 18374967
- MPN:
- iabdin4
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IN, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:49:17 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 5 or above | and pay only $211.16 each 211.16 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:49:17 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Panduit IABDIN4 4RU Industrial Automation Bracket- 4Ru industrial automation bracket
- Standard eia 19 inch
- Hardware. Installs din rail mountable equipment
- Country of origin: Mexico
4RU industrial automation bracket for standard EIA 19 inch wide rack or cabinet, with hardware. Installs DIN rail mountable equipment.
Features
Environmentally Friendly:
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 7" |
| Width | 19" |
| Depth | 5.20" |
| General Information | |
| Brand Name | Panduit |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Marketing Information | The Panduit Industrial Automation Bracket installs DIN-mountable equipment into a standard EIA 19" (483mm) rack or cabinet. Steel, 4 RU, Black, 1pc. |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Name | IABDIN4 Mounting Bracket |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | IABDIN4 |
| Product Model | IABDIN4 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Device Supported | Rack |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panduit IABDIN4 4ru Din Rail Brkt 19in Mount Blk Ea
$214.71