Panduit
Panduit Stainless Steel Keystone phone plate, category 6 (kwpk6)
- SKU:
- 21434858
- MPN:
- kwpk6
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IN warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:47:41 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $34.25 each 34.25 |
| Buy 3 | and pay only $31.55 each 31.55 |
| Buy 4 | and pay only $30.60 each 30.6 |
| Buy 5 or above | and pay only $29.47 each 29.47 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:47:41 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The keystone single gang wall phone plate is made of stainless steel and is kitted with one Cat 6 punchdown keystone jack module. The plate includes mounting studs for standard wall mount telephones.
Features
Application/Usage:
Phone
Wall-Style Telephone
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Stainless Steel |
| Product Color | Metallic |
| Height | 4.5" |
| Color Family | Other |
| Width | 2.7" |
| Depth | 0.3" |
| General Information | |
| Brand Name | Panduit |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Marketing Information | The keystone single gang wall phone plate is made of stainless steel and is kitted with one Cat 6 punchdown keystone jack module. The plate includes mounting studs for standard wall mount telephones. |
| Product Type | Faceplate |
| Product Name | Stainless Steel Keystone phone plate, category 6 |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | KWPK6 |
| Product Line | Keystone |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Number of Gangs | 1 |
| Mount Type | Wall Mount |
| Total Number of Sockets | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panduit Stainless Steel Keystone phone plate, category 6 (kwpk6)
$39.11