parsec technologies
Parsec Magnet Mount for Antenna - Black PTA0329
- SKU:
- 19733152
- MPN:
- pta0329
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 09:19:59 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $100.20 each 100.2 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $97.70 each 97.7 |
| Buy 5 | and pay only $95.92 each 95.92 |
| Buy 6 or above | and pay only $92.71 each 92.71 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 09:19:59 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Parsec Technologies - PTA0329 - Parsec Magnet Mount for Antenna - Black - 10 Piece- This part is Standard
- Package Dimensions: 11 x 6 x 1 inches
- Manufacturer: Parsec Technologies
This part is Standard. Magnetic mount (Large Hole) Accessory for Husky, Belgian Shepherd, K9. Magnetic mount accessory used for testing Short Bolt versions of the Doberman and Rottweiler antennas. Product Type: Magnet Mount Device Supported: Antenna Product Type: Magnet Mount Compatibility: Parsec Antennas: Husky Belgian Shepherd K9 Device Supported: Antenna Manufacturer Part Number: PTA0329 Packaged Quantity: 10 Piece Limited Warranty: 1 Year Weight (Approximate): 1.50 lb Length: 10 Manufacturer: Parsec Technologies, Inc. Product Name: Magnetic Mount- Large Hole Brand Name: Parsec Brand Name: Parsec Country of Origin: United States Country of Origin: United States Height: 10 Width: 10 Product Color: Black Product Color: Black
Features
Parsec Antennas:
- Husky
- Belgian Shepherd
- K9
Country of Origin:
United States
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
| Length | 10" |
| Product Color | Black |
| Height | 10" |
| Color Family | Black |
| Width | 10" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Parsec |
| Manufacturer Website Address | http://parsec-t.com |
| Marketing Information | This part is Standard. Magnetic mount (Large Hole) Accessory for Husky, Belgian Shepherd, K9. Magnetic mount accessory used for testing Short Bolt versions of the Doberman and Rottweiler antennas. |
| Product Type | Magnet Mount |
| Product Name | Magnetic Mount- Large Hole |
| Manufacturer | Parsec Technologies, Inc. |
| Manufacturer Part Number | PTA0329 |
| Packaged Quantity | 1 Piece |
| Product Information | |
| Device Supported | Antenna |
Warranty Information