Perle Systems
Perle Systems 06003834 Ethernet Extender Kit
- SKU:
- 18146073
- MPN:
- 06003834
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 12/17/2025 06:13:39 AM PST
- Stock Update:
- 12/17/2025 06:13:39 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Perle Systems EX-KIT11-S1110-RJ Network Extender 06003834- EX-KIT11-S1110-RJ EXTENDER KIT
- Product Dimensions: 1.97 x 2 x 12 inches
- Item Weight: 2.58 pounds
- Manufacturer: Perle
- Language: English
Perle Network Extender
Features
Additional Information:
1 pair of eX-1S1110-RJ Fast Ethernet Extenders
Taiwan
1 pair of eX-1S1110-RJ Fast Ethernet Extenders
Country of Origin:
Taiwan
Specs
| Physical Characteristics | |
| Length | 10" |
| Height | 5.5" |
| Width | 7" |
| General Information | |
| Brand Name | Perle |
| Manufacturer Website Address | http://www.perle.com |
| Product Type | Network Extender |
| Product Name | Network Extender |
| Manufacturer | Perle Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | 06003834 |
| Packaged Quantity | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Perle Systems 06003834 Ethernet Extender Kit