innovative
Pioneer Rayz Rally XW-LTS5[S]CU Portable Smart Speaker - Siri Supported - Space Gray (xw-lts5-k-cu)
- SKU:
- 20897495
- MPN:
- xw-lts5-k-cu
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 11/06/2024 01:30:35 PM PST
- Stock Update:
- 11/06/2024 01:30:35 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Smart.
The iPhone's perfect Appcessory.
Pioneer Rayz Rally -Powered Conference Speaker.
Speak Easy.
-powered no batteries or charging required.
Highly portable the clarity of a conference system in a pocket-sized portable speaker.
Plug and play simplicity plug it in and it works. One smart button handles everything.
Smaller. Simpler. More Powerful.
Rayz Rally is a pocket-sized speaker with the clarity of a conference system. Together with the Rayz App it makes calling easier & clearer anytime, anywhere.
-Powered
Powered by your iPhone, no batteries or charging required. Operates in modes with the lowest power use possible from your iPhone.
Louder Than It Looks
Small enough to fit in your pocket but has the loudness and quality of a large conference system.
Smart Button
Play/pause. Mute/unmute. Do it all with one button.
Talk and Charge
Charge your iPhone, even while talking or listening to music.
Plug and Play
Plug it in to any Mac/PC using USB/ cable to create an instant conference speaker experience.
Features
- iPhone
- iPod
- iPad
- PC
- Mac
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.47 oz |
| Product Color | Space Gray |
| Height | 0.8" |
| Width | 1.9" |
| Depth | 2.4" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Apple Dock/Lightning Connector | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Pioneer |
| Manufacturer Website Address | http://www.onkyo.com |
| Marketing Information | Lightning Smart. The iPhone's perfect Appcessory. Pioneer Rayz Rally Lightning-Powered Conference Speaker. Speak Easy. Lightning-powered no batteries or charging required. Highly portable the clarity of a conference system in a pocket-sized portable speaker. Plug and play simplicity plug it in and it works. One smart button handles everything. Smaller. Simpler. More Powerful. Rayz Rally is a pocket-sized speaker with the clarity of a conference system. Together with the Rayz App it makes calling easier & clearer anytime, anywhere. Lightning-Powered Powered by your iPhone, no batteries or charging required. Operates in modes with the lowest power use possible from your iPhone. Louder Than It Looks Small enough to fit in your pocket but has the loudness and quality of a large conference system. Smart Button Play/pause. Mute/unmute. Do it all with one button. Talk and Charge Charge your iPhone, even while talking or listening to music. Plug and Play Plug it in to any Mac/PC using USB/ Lightning cable to create an instant conference speaker experience. |
| Product Type | Smart Speaker |
| Product Name | Rayz Rally XW-LTS5(S)CU Smart Speaker |
| Manufacturer | Onkyo & Pioneer Corporation |
| Manufacturer Part Number | XW-LTS5(S)CU |
| Product Model | XW-LTS5(S)CU |
| Product Line | Rayz Rally |
| Technical Information | |
| Minimum Frequency Response | 100 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Portable | Yes |
| Features |
|
| Virtual Assistant Supported | Siri |
Warranty Information