Plano Molding
Plano Molding 1374-01 Four By 3750 Stowaway Rack System - External Dimensions: 16.5" Length X 12" Width X 16" Height - Polypropylene, Rubber - 1 (137401)
- SKU:
- 18259375
- MPN:
- 137401
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 09/08/2023 11:18:58 AM PST
- Stock Update:
- 09/08/2023 11:18:58 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Four By - 3700 Size StowAway® System is the ideal solution for storing and transporting both small and large items. Manufactured from Polypropylene, this StowAway® system features a large bulk storage area and a plastic tension latch. Includes four 3700 size StowAway® utility boxes.Package Contents:
- 1374-01 Four by 3750 StowAway Rack System
- 4 x 3700 Series StowAway Utility Boxes
Features
Package Contents:
- 1374-01 Four by 3750 StowAway Rack System
- 4 x 3700 Series StowAway Utility Boxes
Specs
| Physical Characteristics | |
| Length | 16.5" |
| Height | 16" |
| Exterior Material |
|
| Width | 12" |
| General Information | |
| Brand Name | Plano Molding |
| Manufacturer Website Address | http://www.planomolding.com |
| Marketing Information | The Four By - 3700 Size StowAway® System is the ideal solution for storing and transporting both small and large items. Manufactured from Polypropylene, this StowAway® system features a large bulk storage area and a plastic tension latch. Includes four 3700 size StowAway® utility boxes. |
| Product Type | Shipping Case |
| Product Name | 1374-01 Four by 3750 StowAway Rack System |
| Manufacturer | Plano Molding Company |
| Manufacturer Part Number | 137401 |
| Product Line | StowAway |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Features | See-through |
| Closure Type | Latching |
| Handle | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Plano Molding 1374-01 Four By 3750 Stowaway Rack System - External Dimensions: 16.5" Length X 12" Width X 16" Height - Polypropylene, Rubber - 1 (137401)