Plantronics
Poly Studio P15 Webcam - Gray - USB 3.0 Type C (2200-69370-001)
- SKU:
- 18202383
- MPN:
- 2200-69370-001
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 08/13/2024 04:55:32 PM PST
- Stock Update:
- 08/13/2024 04:55:32 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
STUDIO P15 PERSONAL VIDEO BAR 4K CAMERA SPEAKER 3X MICKey Features and Benefits:Hear your perfect soundYouve never heard a USB video bar sound this good. Its the only one with patented NoiseBlock technology to intelligently tune out distracting sounds that interrupt meetings. And outside conversations stay out of your calls with Acoustic Fence - it captures just the voices within a defined space.See natural videoWith group framing and automatic speaker tracking, the connection feels personal. And its built right in, no drivers or software is needed on the PC. Everybody on the video call can see the important details - right down to body language and facial expressions.Manage and deploy with easeCloud-based management tools let IT push software updates and make settings changes without ever leaving their desk. Centralized management and high-scale deployments help IT eliminate "sneakernet". Plus it works with nearly any video platform - so you can be confident this is a future-proof solution.
Package Contents:
- Studio P15 USB Video Bar
- Removable Monitor Clamp
- Power Supply
- Power Cord
- USB-C Cable (Separate Adapter Required to Connect to USB-A Port on PC/Mac, not Included)
- Setup Sheet
Features
Package Contents:
Monitor
Taiwan
- Studio P15 USB Video Bar
- Removable Monitor Clamp
- Power Supply
- Power Cord
- USB-C Cable (Separate Adapter Required to Connect to USB-A Port on PC/Mac, not Included)
- Setup Sheet
Device Supported:
Monitor
Country of Origin:
Taiwan
Specs
| Built-in Devices | |
| Microphone | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.70 lb |
| Product Color | Gray |
| Height | 3" |
| Color Family | Gray |
| Width | 17" |
| Depth | 3" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 Type C |
| Display & Graphics | |
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| General Information | |
| Brand Name | Poly |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | POLY STUDIO P15 The Poly Studio P15 personal video bar gives you everything you need to look and sound your best on video calls in one sleek device. Exceptional optics and a high performance 4K image sensor bring out your inner star, and automatic camera framing ensures you're always seen without staying glued to your chair. A powerful speaker and microphone array deliver rich clear audio, while NoiseBlockAI and Acoustic Fence technology keeps out distracting sounds. For IT, Poly Lens cloud management provides robust tools to manage and track devices from anywhere. Feel like you're there even when you can't be with Poly Studio P15. 4K resolution for sharp, crisp images High performance image sensor Integrated privacy shutter Powerful integrated speaker Multi-microphone array |
| Product Type | Webcam |
| Product Name | Studio P15 USB Video Bar |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 2200-69370-001 |
| Product Model | P15 |
| Product Line | Studio |
| Lens | |
| Digital Zoom | 4x |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Poly Studio P15 Webcam - Gray - USB 3.0 Type C (2200-69370-001)