Hewlett Packard
Poly Sync 20-M Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone (772c8aa)
- SKU:
- 20467512
- MPN:
- 772c8aa
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/21/2026 06:27:10 AM PST
- Stock Update:
- 01/21/2026 06:27:10 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Overview Sound like the professional you are with Poly Sync 20 USB / Bluetooth smart speakerphone for remarkable conference calls and music anywhere. Take it wherever you go its battery lasts for hours. Youll always hear and be heard. What's in the box? Travel pouch; Poly Sync 20; Lanyard; User guide; USB Type-A cable Disclaimers Some solutions are sold separately.Poly Sync 20-M Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone - USB - Silver
Features
Unified Communications Platform:
Microsoft Teams
CE FCC IP64
Compatible with PCs via USB Type-A cable and smartphones via Bluetooth®
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
China
Microsoft Teams
Package Contents:
- Sync 20-M Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone
- Travel Case
- Lanyard
Operating System Supported:
Windows 10
Mac OS
Certifications & Standards:
Compatibility:
Compatible with PCs via USB Type-A cable and smartphones via Bluetooth®
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin:
China
Specs
| Microphone | |
| Microphone Pickup Range | 84" |
| Microphone Frequency Response | 100Hz - 7.8kHz |
| Number of Microphone Arrays | 3 |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 12.70 oz |
| Product Color | Silver |
| Height | 1.30" |
| Color Family | Silver |
| Width | 7.20" |
| Depth | 3.70" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Host Interface | USB Type A |
| Controls/Indicators | |
| Controls |
|
| Battery Information | |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| General Information | |
| Brand Name | Poly |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | Quality sound made portable Sound like the professional you are with Poly Sync 20 USB/Bluetooth® smart speakerphone - for conference calls and music anywhere you work. Take it wherever you go - it's got up to 20 hours of talk time. Dynamic audio Enjoy remarkable sound from meetings to music and reduced echo and noise so you can be heard clearly. Works the way you do Program your favorite function so it works with a single touch - whether you want to play/pause music, last-number redial, or access voice assistant. Personal. Powerful. Portable Take it wherever you go - its battery lasts for hours. You'll always hear and be heard, and never miss a word. |
| Product Type | Speakerphone |
| Product Name | Sync 20 Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 772C8AA |
| Product Line | Sync 20-M |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
|
| Cable Length | 28.15" |
| Features |
|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.1 |
| Connectivity Technology | Wired/Wireless |
| Speaker | |
| Sound Pressure Level | 86 dB |
| Speaker Size/Type | 40 mm |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Poly Sync 20-M Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone (772c8aa)