polycom audio
Polycom Audio 2200-48560-001 Ac Power Supply For Vvx 501and 601
- SKU:
- 20529736
- MPN:
- 2200-48560-001
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Polycom AC Adapter- 120 V AC Input
- 48 V DC/520 mA Output
- 520 mA Output Current
Power Supply for Polycom VVX Phone Models VVX 301/311/401/411/501/601.
Features
Compatibility:
Polycom IP Phone Models:
China
Polycom IP Phone Models:
- VVX 301
- VVX 311
- VVX 401
- VVX 411
- VVX 501
- VVX 601
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 520 mA |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 48 V DC |
| General Information | |
| Brand Name | Poly |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | Universal Power Supply for VVX 301/311/401/411/501/601. 1-pack, 48V, 0.52A, NA, Taiwan and Japan power plug. |
| Product Type | AC Adapter |
| Product Name | AC Adapter |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 2200-48560-001 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Device Supported | IP Phone |
| Universal Adapter | Yes |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Polycom Audio 2200-48560-001 Ac Power Supply For Vvx 501and 601