polycom audio
Polycom Audio 2200-86820-001 Rove B2 Single/dual Cell Dect Base Station Na
- SKU:
- 18257334
- MPN:
- 2200-86820-001
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 11/15/2023 06:22:01 AM PST
- Stock Update:
- 11/15/2023 06:22:01 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Country of origin CN Poly Rove B2 Base Station Model M105404100Package Contents:
- ROVE B2 Dect Base Station
- Stand
- Ethernet Cable
- Power Adapter
- Wall Mounting Kit
- Quick Start Card
- Safety Sheet2
Features
Package Contents:
Energy Star
Wall Mountable
Indoor Range: 50m
Outdoor Range: 300m
10/100 Base Ethernet Port
External Universal AC adapter (5V 2A DC)
Power Over Ethernet (POE)
Yes
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
China
- ROVE B2 Dect Base Station
- Stand
- Ethernet Cable
- Power Adapter
- Wall Mounting Kit
- Quick Start Card
- Safety Sheet2
Additional Information:
Energy Star
Wall Mountable
Indoor Range: 50m
Outdoor Range: 300m
10/100 Base Ethernet Port
External Universal AC adapter (5V 2A DC)
Power Over Ethernet (POE)
Environmentally Friendly:
Yes
Compatibility:
- Poly Rove R8 DECT™ Repeater
Poly Rove Handsets:
- 30
- 40
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 6.21 oz |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Poly |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Product Type | Phone Base Station |
| Product Name | Rove B2 Dect Base Station |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 2200-86820-001 |
| Product Line | Rove B2 |
| Technical Information | |
| Maximum Cordless Handset Supported | 20 |
| Minimum Operating Frequency | 1.92 GHz |
| Wireless Technology | DECT |
| Maximum Operating Frequency | 1.93 GHz |
| Number of Simultaneous Calls | 20 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Polycom Audio 2200-86820-001 Rove B2 Single/dual Cell Dect Base Station Na