Premier Mounts
Premier Mounts Psd-shb Accessory Shelf (psdshb)
- SKU:
- 18932927
- MPN:
- psd-shb
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
MODEL- PSD-SHA VENDOR- PREMIER MOUNTSFEATURES- Shelf for Floor Stands and Carts- Dark Gray
This stylish shelf is designed to compliment any of our mobile
plasma display carts and stands. It's rugged construction can
withstand the roughest treatment and allows it to safely support
any AV equipment you might wish to place upon it. The shelf
dimensions are 20"W x 16"D (50.8cm x 40.64cm). It is covered in
dark gray powdercoat and backed by our limited-lifetime warranty.
www.premiermounts.com
Features
Additional Information:
Fits any dual-pole floor stand or cart
Compatibility:
AV Equipment
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Width | 20" |
| Depth | 16" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| General Information | |
| Brand Name | Premier Mounts |
| Manufacturer Website Address | http://www.premiermounts.com |
| Marketing Information | This stylish shelf is designed to compliment any of our dual-pole floor stands and carts. It's rugged construction can withstand the roughest treatment and allows it to safely support any AV equipment you might wish to place upon it. |
| Product Type | Pole Mount |
| Product Name | A/V Shelf |
| Manufacturer | Premier Mounts |
| Manufacturer Part Number | PSD-SHB |
| Product Information | |
| Maximum Load Capacity | 50 lb |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Premier Mounts Psd-shb Accessory Shelf (psdshb)