Qpower QBOMB10HPSINGLE Qbomb Single 10" Empty Enclosure
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
qbomb10hpsingle
Availability:
Usually ships the same or next business day. In stock at our OH warehouse.
Shipping:
Calculated at Checkout
Stock Update:
05/12/2026 10:04:11 PM PST
  • Main
  • ALTIMAGE1
  • ALTIMAGE2
  • ALTIMAGE3
  • ALTIMAGE4
Stock Update:
05/12/2026 10:04:11 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The Q Power 10 inch QBOMB10HP single vented subwoofer box kicks the music up to the next level with deep sounding and powerful bass.The vented sub box is constructed of 0.75 inch MDF and finished with a black bedliner spray for increased durability and added style. It features a single vented chamber design with a middle slot port and boasts 1.4 cubic feet of air space per subwoofer.If you are looking to really make the bass hit hard, then turn your ride into a sound machine with the Q Power QBOMB10HP 10 inch subwoofer box.
View AllClose
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
0 Reviews
Main