RCA
Rca Vh61n Single Coaxial Wall Plate [white]
- SKU:
- 18053519
- MPN:
- vh61n
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/15/2026 12:30:11 AM PST
- Stock Update:
- 01/15/2026 12:30:11 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
RCA Coaxial Single Wall Plate (White) - VH61R- Terminates in-wall Coax cable installations
- Limited lifetime warranty
- Works with all brands
- Product Dimensions: 3.3 x 1.1 x 0.1 inches
- Item Weight: 1.6 ounces
- Department: Electronics
- Manufacturer: Audiovox Accessories Corporation
RCA coax cable wall plate. Terminates in-wall coax cable installations. Limited lifetime warranty. Works with all brands
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Height | 1.3" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| General Information | |
| Brand Name | RCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.voxxintl.com |
| Product Type | Faceplate |
| Product Name | VH61N Coaxial Faceplate |
| Manufacturer | VOXX International |
| Manufacturer Part Number | VH61N |
| Product Model | VH61N |
| Technical Information | |
| Mount Type | Flush Mount |
| Features | Professionally install RG59 or RG6 coaxial cable |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Rca Vh61n Single Coaxial Wall Plate [white]